Cellulit jak walczyć?

Cellulit skorka

 

Cellulit ostatnimi laty stał się jednym z największych, powszechnych utrapień kobiet. Ze względu na swój estetyczny wpływ na ciało, dla wielu Pań może być przyczyną kompleksów oraz powstania wewnętrznego uczucia skrępowania. Zapewne wiele z Was zastanawia się czy w ogóle istnieje jakiś sposób na pozbycie się tego problemu. Odpowiedź jest dość zaskakująca, bo rozwiązanie okazuje się łatwe, ale wymaga poświęcenia i chęci.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit i przyczyny jego powstawania od dawna są przedmiotem zainteresowania wielu badań. Wynika z nich, iż najczęściej dochodzi do zmian w skórze poprzez zaburzenia hormonalne i metaboliczne. Dlatego to właśnie pierwsze objawy cellulitu nierzadko pojawiają się już u młodych kobiet, jest to połączenie zmian zachodzących w organizmie z nieprzemyślaną dietą. Kobiece hormony uaktywniają się i stymulują metabolizm glukozy i powstawanie lipidów wraz z rozrostem adipocytów, które są komórkami syntetyzującymi oraz magazynującymi tłuszcze proste. Hormony u kobiet mają znaczący wpływ również na układ naczyniowy i dlatego dochodzi do obrzęków. Nieestetyczne i wstydliwe fałdy na powierzchni naskórka, a także pod nim wraz ze zgrubieniami, które kobiety sprawdzają za pomocą ściśnięcia skóry w dłoni to skórka pomarańczowa, inaczej cellulit. Za powstawanie problemu nie odpowiadają tylko zaburzenia w gospodarce hormonalnej, ale również zła dieta. Spożywanie produktów przetworzonych w nieregularnych porach doprowadza ciało do otyłości. Istotnym czynnikiem jest również brak przyjmowania odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia oraz siedzący tryb życia.

Dieta pomocna w walce z cellulitem

Dieta bogata w witaminy i minerały od zawsze była pierwszorzędnym lekarstwem na przeróżne niekorzystne zmiany w organizmie. Nasycone tłuszcze wraz z szybko przyswajalnymi węglowodanami doprowadzają do zmian w wyglądzie. Zapobieganie cellulitowi wraz z jego zwalczaniem należy zacząć od przyjmowania błonnika, w pożywieniu lub w formie suplementu. Ponadto zastosowanie preparatów pomagających w detoksie organizmu, będzie w tym przypadku koniecznością. Należy dokładnie oczyścić organizm ze złogów i powoli zrzucać kilogramy. Codzienna dieta powinna polegać na spożywaniu lekkostrawnych i niskokalorycznych potraw, głównie bogatych w owoce i warzywa, unikając potraw smażonych na oleju (jedynie tłoczone na zimno i w tejże postaci bez podgrzewania oleje roślinne stosowane do sałatek, których działanie i kwasy omega 3 są niezbędne dla ludzkiego organizmu).

Co pomaga na cellulit?

Aktywność fizyczna - kondycja skóry zależna jest od diety oraz aktywności fizycznej. Napięcie, sprężystość oraz odpowiednia gęstość skóry to zasługa witamin i minerałów w połączeniu z ćwiczeniami, które doprowadzają do chudnięcia i utrzymania prawidłowej masy ciała.

Treningi – rozbudowują oraz wzmacniają mięśnie, a zatem nie jest nowością, że skóra zacznie być bardziej napięta, co przekłada się z kolei na zanik fałdek i brzydkich zgrubień zwanych cellulitem. Ponadto treningi siłowe pozwalają na zrzucanie kilogramów, a proces ten w walce z pomarańczową skórką jest bardzo ważny.

Wysiłek aerobowy – powszechnie znany, jako cardio. To skuteczny sposób na walkę z cellulitem, gdyż polega na bieganiu oraz jeździe na rowerze. Szczególnie pozytywne skutki tej metody obserwować można w okolicach ud, brzucha i bioder. Cardio doskonale redukuje nadmierną tkankę tłuszczową, waga leci w dół bardzo szybko, ale wymaga to zaangażowania i regularności, najlepiej kilka razy w tygodniu.

Rollowanie – skutecznie likwiduje zastoje limfy oraz wpływa na poprawę ukrwienia. To najczęściej stosowana metoda przez wszystkie kobiety mające kłopot z cellulitem. Do rollowania wystarczy zaopatrzyć się w specjalny przyrząd z drewna lub silikonu, który ma wypustki służące rozbijaniu skórki pomarańczowej. Wybrane partie ciała można posmarować olejkiem, oliwką lub kremem redukującym, a następnie wykonywać intensywne rollowanie przez ok.10-15 minut każdego dnia, najlepiej tuż po treningu lub kąpieli.

Suplementacja – produktami takimi jak Slim Line Pure Nature to olbrzymie wsparcie w walce z nadmiarem kilogramów, pomaga kontrolować apetyt oraz zwiększyć tempo spalania tkanki tłuszczowej (również też podskórnej). W połączeniu z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, np. spacer, rower 45 minut dziennie wystarczy, aby po kilku tygodniach zaobserwować zdecydowaną poprawę skóry.